22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Пендаровски и Ѓукановиќ во Бар: Поставување на спомен-плочата на Владимир и Косара во чест на македонско-црногорското пријателство

На вториот ден од официјалната посета на Црна Гора, претседателот Стево Пендаровски денеска во Бар присуствуваше на поставувањето на спомен-плочата на Владимир и Косара, која е изработена во Северна Македонија, во чест на македонско-црногорското пријателство. Претседателот Пендаровски посочи дека поставувањето на ова спомен обележје претставува симбол на блискост и културно-историската врска помеѓу Северна Македонија и […]

The post Пендаровски и Ѓукановиќ во Бар: Поставување на спомен-плочата на Владимир и Косара во чест на македонско-црногорското пријателство first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles