Трајчевска: Обвинителството има снимки на кои прецизно се гледа кои се учесници и како е дојдено до тешките повреди на ракометарот

Share This Post

Обвинителката Татиана Трајчевска вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека обвинителството имало видео снимки на кои прецизно се гледа кои се учесници во нападот на ракометарот Денис Тот и како е дојдено до тешките повреди. За објавената снимка од настанот, Трајчевска вели дека одговара на настанот, но не е снимка која е […]

The post Трајчевска: Обвинителството има снимки на кои прецизно се гледа кои се учесници и како е дојдено до тешките повреди на ракометарот first appeared on TV21.mk.

spot_img

Related Posts

Бесими: Се наоѓаме во период кога една по друга следат три кризи

Министерот за финансии Фатмир Бесими гостува вечерва во дебатниот...

Владата и СОНК се договорија – 12% покачување за наставниците

Синдикатот за образование, наука и култура и Владата на...

Балканот не се препознава по укажувачи повеќе институции не доставуваат извештаи до антикорупциска

Иако многу институции имаат внатрешен систем за пријавување, тие...
- Advertisement -spot_img