22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

12 дена јадела само банани: Еве каква промена доживеала! Неверојатно!

Јулија Тарбат спровела мал експеримент за да одреди точно како бананите влијаат на слабеењето и на здравјето воопшто. Бананите се овошје богато со растителни влакна кое има многу добри здравствени ефекти. Поради влакната кои прават да се чувствуваме сити подолго време, тие можат да помогнат и при слабеење, а нутриционистката Џулија Тарбат спроведе мал експеримент […]

The post 12 дена јадела само банани: Еве каква промена доживеала! Неверојатно! first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles