22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

ВИДЕО: Пожар во центарот на Скопје – пожарникарите на терен

Густ црн чад попладнево се издига во центарот на Скопје, над кругот на фабриката „Треска“. Нема сознанија од што е предизвикан пожарот, а противпожарните екипи се на терен и се обидуваат да го изгасат пожарот. На терен е и полициска екипа, како и градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска.

The post ВИДЕО: Пожар во центарот на Скопје – пожарникарите на терен first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles