19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Сончево и топло утре – од недела дожд и опаѓање на температурите

Времето утре ќе биде сончево и топло. Во сабота ќе има зголемена облачност, а кон крајот на денот ќе има и локални врнежи од дожд. Под влијание на влажна и студена воздушна маса во недела и понеделник времето ќе биде облачно, ветровито и значително постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои […]

The post Сончево и топло утре – од недела дожд и опаѓање на температурите first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles