22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Шаќири: Да ги вратиме учениците во училишните клупи, повисоки плати ќе има

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири апелираше учениците да се вратат во училишните клупи, да не губат настава и најави дека денеска ќе испрати писмо до СОНК и неговото членство и изрази надеж дека ќе наиде на разбирање. -Да им озвоможиме на учениците на време да ја завршат учебната година и да ја почнат […]

The post Шаќири: Да ги вратиме учениците во училишните клупи, повисоки плати ќе има first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles