More

    142 нови случаи на ковид-19 – пријавени 4 починати лица

    Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 1.997 тестови, а регистрирани се 142 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 77, Битола – 22, Кавадарци, Гостивар и Струмица – по 5, Струга – 4, Велес, Охрид, Кичево, Ресен и Радовиш – по 3, Штип и […]

    The post 142 нови случаи на ковид-19 – пријавени 4 починати лица first appeared on TV21.mk.

    spot_img