More

    Бајден со честитки за Велигден до православните христијани

    Американскиот претседател Џо Бајден, oд патување во северозападниот дел на САД испрати честитки за Велигден до православните христијани. -Заедно со Џил испраќаме топли поздрави до сите наши пријатели од православната заедница кои денеска го слават Велигден. Се радуваме со вас по повод Воскресението на Исус Христос и триумфот на светлината над темнината. Нека мирот на […]

    The post Бајден со честитки за Велигден до православните христијани first appeared on TV21.mk.

    spot_img