More

    Европските лидери со честитки до Макрон: Сметаме на Франција додека си ти претседател

     Емануел Макрон е реизбран за француски претседател, според првите проекции на изборните резултати во кои актуелниот лидер се спротивстави на кандидатката на екстремната десница Марин Ле Пен. Франс 24 објави дека според првичните проекции, Макрон освоил 58,2 отсто, а Ле Пен 41,8 отсто од гласовите. Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел и претседателката на Европската […]

    The post Европските лидери со честитки до Макрон: Сметаме на Франција додека си ти претседател first appeared on TV21.mk.

    spot_img