Макрон по победата: Следните пет години ќе бидат нов пат за сите нас

Share This Post

Победникот на француските претседателски избори Емануел Макрон им се обрати на своите поддржувачи, но и на светската јавност пред националниот споменик на Франција, Ајфеловата кула. Макрон дојде на подиумот под Ајфеловата кула опкружен со сопругата и француските деца и со звуците на „Ода на радоста“ која е химна на Европската унија, веројатно сакаше да испрати […]

The post Макрон по победата: Следните пет години ќе бидат нов пат за сите нас first appeared on TV21.mk.

spot_img

Related Posts

Бесими: Се наоѓаме во период кога една по друга следат три кризи

Министерот за финансии Фатмир Бесими гостува вечерва во дебатниот...

Владата и СОНК се договорија – 12% покачување за наставниците

Синдикатот за образование, наука и култура и Владата на...

Балканот не се препознава по укажувачи повеќе институции не доставуваат извештаи до антикорупциска

Иако многу институции имаат внатрешен систем за пријавување, тие...
- Advertisement -spot_img