19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Бујар Османи и Оливер Вархеи утре во Софија, средби со Петков, Генчовска, Радев

Министерот за надворешни работи Бујар Османи од Берлин попладнево директно заминува за Софија. Утре во Софија е и Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеи. Во моментов не е јасна точната агенда и средбите кои ќе ги имаат. Вархеј, ќе се сретне со претседателот на Бугарија Румен Радев, премиерот Кирил Петков и министерката за надворешни работи Теодора […]

The post Бујар Османи и Оливер Вархеи утре во Софија, средби со Петков, Генчовска, Радев first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles