22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Во Софија почнаа да пристигнуваат МНР од Западен Балкан за да учествуваат на меѓународна конференција

Копретседателот на Партијата на европските либерали АЛДЕ и европратеник Илхан Ќучук во изјава за дописникот на МИА од Софија изјави дека во вторник ќе се одржи конференција за зајакнување на регионалната соработка и интеграцијата во ЕУ, насловена „ЕУ се среќава со Балканот“. Лекцијата од Украина: Европското проширување – заштита од војна“. Во Софија веќе пристигнуваат учесниците и министрите за […]

The post Во Софија почнаа да пристигнуваат МНР од Западен Балкан за да учествуваат на меѓународна конференција first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles