22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Германија призна дека направила сериозна грешка во однос на Украина

Германскиот вицеканцелар Роберт Хабек синоќа изјави дека е голема грешка што неговата земја воено не ја поддржала Украина многу порано. Во интервју за германскиот јавен сервис, тој рече дека поддршката за Украина требало да започне пред многу години. – Ние секако требаше воено да ја поддржиме Украина многу порано, и не зборувам само за денови […]

The post Германија призна дека направила сериозна грешка во однос на Украина first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles