22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

„Да се укинат субвенциите за малите хидроцентрали“ – Еко-свест: Ја уништуваат околината и заштитените подрачја

Над 130 мали хидроцентрали се изградени или се градат на реките низ земјава. Планирана е изградба на уште 50 други, велат од еколошкото здружение Еко-свест, според кои, повеќето хидроцентрали се изградени на некои од најживописните падини, во заштитени и важни подрачја како Пелистер, Маврово, Шар Планина, Караџица, Кожуф, Малешевијата и многу други. Додаваат дека малите […]

The post „Да се укинат субвенциите за малите хидроцентрали“ – Еко-свест: Ја уништуваат околината и заштитените подрачја first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles