22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Колку време е потребно за албанскиот јазик во КИЦ? – Муслиу: Јазиците се одредуваат при креирање на веб страницата

Со оваа објава од управителите на КИЦ од пред повеќе од една недела, известија дека отвориле нова страница на Фејсбук за оваа институција. Кога ТВ21 го праша новиот директор Антонио Димитров зошто имало потреба од нова страница и зошто истата  не е и на албански јазик, ни рече дека завршил договорот со стариот хостинг и […]

The post Колку време е потребно за албанскиот јазик во КИЦ? – Муслиу: Јазиците се одредуваат при креирање на веб страницата first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles