19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

На 119 години почина најстарата жена на светот

Кане Танака, најстариот човек на светот, почина во Јапонија на 119 години, соопшти јапонското Министерство за здравство, труд и благосостојба. Танака, која е родена на 2 јануари 1903 година, почина на 19 април, соопшти денеска Министерството. Гинисовата книга на рекорди соопшти дека биле тажни кога слушнале за смртта на Танака, а веста за нејзината смрт ја потврдил […]

The post На 119 години почина најстарата жена на светот first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles