22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

300 илјади евра за надворешни експерти – општина Тетово ангажира приватни агенции, дали ќе се објават имињата?

Иако со блокирана сметка и две плати во минус за вработените со договор на дело, Општина Тетово преку приватна агенција за вработување одвои 3000 илјади евра за нови вработувања. На јавни набавки, општината на 31 март ја избра приватната агенција „Џоб 2011“ од Скопје да и понуди вработени на општина Тетово, која вкупно за нивните […]

The post 300 илјади евра за надворешни експерти – општина Тетово ангажира приватни агенции, дали ќе се објават имињата? first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles