22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Азири: Владата да ги слуша и прифаќа конструктивните и корисни предлози за граѓаните

Пратеникот на Алијансата за Албанците, Елми Азири на денешната прес-конференција во Собранието изјави дека Владата не треба да инсистира со незнаење и политички инает, туку во иднина да ги слуша и да ги прифаќа конструктивните и корисни предлози за граѓаните. Азири истакна дека Владата неколку пати ги менуваше ставовите и одлуките и на крај сепак […]

The post Азири: Владата да ги слуша и прифаќа конструктивните и корисни предлози за граѓаните first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles