22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Азиските берзи пораснаа, тргувањето внимателно

Акциите на азиските берзи пораснаа во вторникот, најмногу благодарение на закрепнувањето на кинеските пазари по вчерашниот остар пад, но тргувањето е претпазливо поради слабеењето на втората по големина економија во светот. Азиско-пацифичкиот берзански индекс MSCI, без Јапонија, порасна за 6,8 часа околу 6:30 часот, откако вчера потона за повеќе од 2 отсто и се лизна […]

The post Азиските берзи пораснаа, тргувањето внимателно first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles