More

    Гутереш предлага трилатерална група за хуманитарните прашања, Лавров вели дека е рано за посредници

     Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш, денеска во Москва предложи трилатералната група составена од ОН, Украина и Русија да се занимава со хуманитарни прашања во Украина, но рускиот министер за надворешни работи Сергеј лавров оцени дека е прерано за посредници во разговорите. На денешната средба во Москва со Сергеј Лавров, Гутереш предложи формирање на група […]

    The post Гутереш предлага трилатерална група за хуманитарните прашања, Лавров вели дека е рано за посредници first appeared on TV21.mk.

    spot_img