More

    Димитров: Имав невидени расправии со Вархеји, според мене има негативна улога во решавањето на спорот со Бугарија

    Поранешниот министер за надворешни работи Никола Димитров вечерва во дебатниот магазин „ClickPlus“ на ТВ21 посочи дека имал невидени расправии со еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји. Според него, Вархеји има негативна улога во решавањето на спорот со Бугарија. „Имаме комесар кој што помалку да беше вклучен во прашањево, помалку да ни помагаше – веројатно полесно ќе го […]

    The post Димитров: Имав невидени расправии со Вархеји, според мене има негативна улога во решавањето на спорот со Бугарија first appeared on TV21.mk.

    spot_img