22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Могерини: Софија веднаш да го укине ветото за Скопје!

Поранешниот дипломат на ЕУ, Федерика Могерини во специјално интервју за бугарската БТВ побара Софија веднаш да го укине ветото за Скопје. „И Северна Македонија и Албанија го направија она што се бараше од нив за да започнат преговори. Некои земји што сакаат да се приклучат би рекле: „Чекај малку, ги натеравте Северна Македонија и Албанија да […]

The post Могерини: Софија веднаш да го укине ветото за Скопје! first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles