More

    Путин: Мариупол е ослободен, нема веќе борби

    Мариупол е „ослободен“ и таму нема повеќе борби, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин во разговор со турскиот колега Реџеп Тајип Ердоган и ги повика украинските борци Азов и маринци да се предадат и порача дека животот им е загарантиран. Огромната фабрика за челик Азовстал е последната локација контролирана од украинските сили во Мариупол. Киев […]

    The post Путин: Мариупол е ослободен, нема веќе борби first appeared on TV21.mk.

    spot_img