19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Русија од утре ја запира испорака на гас за Бугарија

Гаспром ја прекинува испораката на гас и за Бугарија. Денеска Булгаргаз ЕАД доби известување дека испораките на природен гас од Гаспром експорт ќе бидат прекинати од 27 април 2022 година. Бугарската страна целосно ги исполни своите обврски и навремено, строго и во согласност со неговите клаузули ги изврши сите плаќања што се бараат според овој […]

The post Русија од утре ја запира испорака на гас за Бугарија first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles