22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Вархеји: Немаме време за губење – процесот треба да се забрза, Северна Македонија е дел од Европа

Посветени сме да ги продолжиме напорите за почеток на преговори со Северна Македонија пред завршувањето на француското претседателство со Европската Унија во овие клучни времиња, објави еврокомесарот за проширување и соседска политика Оливер Вархеји по средбата со премиерот Димитар Ковачевски претпладнево во Владата. – Ја почнав посетата на Северна Македонија со средба со премиерот Димитар […]

The post Вархеји: Немаме време за губење – процесот треба да се забрза, Северна Македонија е дел од Европа first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles