22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Вашингтон пост: Љубовницатa на Путин следна цел на санкциите на САД

Алина Кабаева, позната руска гимнастичарка и наводно романтичен партнер на рускиот претседател Владимир Путин, е можна цел на следните санкции, соопшти денеска Вашингтон пост. Рускиот претседател во 2013 година соопшти дека се разведува по 30 години брак со Људмила, тогашната прва дама на Русија. Од почетокот на руската инвазија на Украина, САД го санкционираа Путин […]

The post Вашингтон пост: Љубовницатa на Путин следна цел на санкциите на САД first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles