22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Димитров смета дека Вархеји има негативна улога во спорот со Бугарија – „Помалку да ни „помагаше“ – веројатно полесно ќе го решевме“

Поранешниот министер за надворешни работи Никола Димитров вчера во дебатниот магазин „ClickPlus“ на ТВ21 посочи дека имал невидени расправии со еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји. „Имаме комесар кој што помалку да беше вклучен во прашањево, помалку да ни „помагаше“ – веројатно полесно ќе го решевме, можеби ќе беше затворен за време на германското претседателство. Затоа што […]

The post Димитров смета дека Вархеји има негативна улога во спорот со Бугарија – „Помалку да ни „помагаше“ – веројатно полесно ќе го решевме“ first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles