22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Дојави за бомби во училишта во Црна Гора, евакуирани и Општината и судот во Бар

Прекината е наставата во повеќе основни училишта во Црна Гора поради дојави за поставени бомби, јави РТЦГ. Евакуирани се училишта во Никшиќ, Бар, Беране, Бијело Поље, Колашин, Херцег Нови, Цетиње. Дојави за бомби имало и во Општината и во судот во Бар. „На територијата на училиштето подметнати се бомби. Секогаш сонувавме за освета. Ние ќе […]

The post Дојави за бомби во училишта во Црна Гора, евакуирани и Општината и судот во Бар first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles