22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Еврокомесарот Вархеји на средби во Скопје

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Оливер Вархеји пристигна во Скопје. Тој претпладнево во Владата се сретна со премиерот Димитар Ковачевски, а во моментов е на состанок со вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ. Вархеји ќе се сретне и со шефот на дипломатијата Бујар Османи, а попладнево се очекува да оствари средби и со претставници […]

The post Еврокомесарот Вархеји на средби во Скопје first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles