22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Екипа на ТВ21 известува од Киев – Талат Џафери од Украина: Ова е геноцид!

На 63-тиот ден од Војната во Украина, претседателот на Собранието Талат Џафери е во главниот град Киев. На покана на својот хомолог, тој со воз преку Полска ги посети градовите Ирпин и пистата Хостмел кои се разурнати од воените дејствија. Во Украина е и специјална екипа на ТВ21, единствена која ја покрива посетата на претседателот […]

The post Екипа на ТВ21 известува од Киев – Талат Џафери од Украина: Ова е геноцид! first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles