22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

ЕК се подготвува за следната фаза на Ковид-19, треба да се зголеми вакцинацијата

 Еврокомесарката за здравство Стела Кириакидес, денеска одржа прес-конференција за последните одлуки на Европската Комисија во пресрет на идната фаза на Ковид-19. Комисијата им препорачува на земјите-членки на ЕУ да останат внимателни во излезната фаза од акутниот период на инфекција од Ковид-19, и да работат на подготвеност и надзор на пандемијата во рамките на здравствените системи. […]

The post ЕК се подготвува за следната фаза на Ковид-19, треба да се зголеми вакцинацијата first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles