19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Прв ден од штрајкот на матичарите, нема издавање изводи, умреници и закажување на венчавки

Овој простор обично е исполнет со граѓани, но денеска е празно заради штрајкот на околу 500-тини вработени во матичните служби ширум земјава. Штрајкот започна утрово во 8 часот и ќе трае се до исполнување на нивните барања, а тоа е повисоки плати. Што подрзабира штрајкот? Вработените се на работните места, меѓутоа не примаат странки. Или […]

The post Прв ден од штрајкот на матичарите, нема издавање изводи, умреници и закажување на венчавки first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles