22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Размена на затвореници меѓу САД и Русија

САД и Русија објавија размена на затвореници, ослободен е американски маринец задржан за наводен напад на полицајци во Москва во замена за руски пилот екстрадиран во САД и осуден на 20 години затвор поради транспорт на наркотици. -Со задоволство сакам да соопштам за ослободувањето на американскот државјанин Тревор Рид, кој неправедно беше задржан во Русија. […]

The post Размена на затвореници меѓу САД и Русија first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles