22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Средба Ковачевски – Вархеји: Деблокадата на евроинтеграциите е потреба и моментот е сега

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, придружуван од заменикот на претседателот на Владата за европски прашања, Бојан Маричиќ, се сретна со Оливер Вархеји, еврокомесар за проширување и соседска политика на ЕУ.На состанокот е разговарано за актуелни прашања поврзани со предизвиците од војната во Украина и за европерспективите на регионот. Заеднички е констатирано […]

The post Средба Ковачевски – Вархеји: Деблокадата на евроинтеграциите е потреба и моментот е сега first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles