22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Штрајкот во градинките ставен во мирување

Штрајкот во детските градинки е ставен во мирување и воспитно-згрижувачкиот процес во градинките денеска се одвива редовно. На работните места и извршувањето на работните задачи се вратиле вработените во градинките кои претходно беа приклучени на штрајкот, информираат од Министерството за труд и социјална политика за МИА. Од  МТСП појаснуваат дека и во период на штрајкот […]

The post Штрајкот во градинките ставен во мирување first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles