More

    Бугарија може да не навредува, но ние ќе ја почитуваме бугарската заедница, вели Османи

    Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 порача дека Бугарија може да не навредува, но ние сепак ќе продолжиме да ја почитуваме бугарската заедница. „Они нека бидат невнимателни кон нас, ние мора да бидеме внимателни затоа што ние изградивме имиџ во светот по односот на државата кон етничките заедници“, […]

    The post Бугарија може да не навредува, но ние ќе ја почитуваме бугарската заедница, вели Османи first appeared on TV21.mk.

    spot_img