More

    Зеленски во вторник со видео порака ќе се обрати во Парламентот во Албанија

    Претседателот на Украина, Володимир Зеленски се очекува да се обрати пред албанскиот Парламент на следната пленарна седница, јави дописничката на МИА од Тирана. Топ чанел објави дека Зеленски се согласил да се обрати со видео порака до албанските народни избраници и оти во албанскиот Парламент се подготвуваат за неговото обраќање, во вторник во 10 часот. […]

    The post Зеленски во вторник со видео порака ќе се обрати во Парламентот во Албанија first appeared on TV21.mk.

    spot_img