More

    Ковачевски: Ќе му кажам на Петков дека во Благоевград ќе отвориме и ние културен центар (ВИДЕО)

    Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Собранието, по пратеничко прашање од пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи, истакна дека ќе му каже да претседателот на Владата во Бугарија, Кирил Петков дека и Македонија ќе отвори Културен центар. „Планирам директно да го информирам колегата Петков дека како Влада во текот на оваа година имаме намера да отвориме нов […]

    The post Ковачевски: Ќе му кажам на Петков дека во Благоевград ќе отвориме и ние културен центар (ВИДЕО) first appeared on TV21.mk.

    spot_img