More

    Османи: Позади сите политички успеси на државава има одреден печат и САД

    Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека позади сите политички успеси на државава има одреден печат на САД. „Тоа значи дека САД го фокусираат нивното присуство преку овој процес… Јас често спомнувам дека позади сите политички успеси на државава има и одреден печат на Соединетите Американски […]

    The post Османи: Позади сите политички успеси на државава има одреден печат и САД first appeared on TV21.mk.

    spot_img