22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Петровска: Со почит и незаборав за четворицата припадници на Армијата кои загинаа во Вејце

Почит и незаборав за Роберт Петковски, Бобан Трајковски, Миле Јаневски и Игор Костески, четворицата припадници на Баталјонот за специјални сили при Армијата, кои на денешен ден – 28 април 2001 година трагично загинаа во Вејце, напиша министерката за одбрана Славјанка Петровска на нејзиниот фејсбук профил. – Со поклонување пред спомен обележјето во нивна чест во […]

The post Петровска: Со почит и незаборав за четворицата припадници на Армијата кои загинаа во Вејце first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles