More

    РЕСТРИКЦИИ: Саудиски принцови ги распродаваат имотите

    Членовите од владејачката династија на Саудиска Арабија наголемо ги продаваат своите луксузни имоти и средства во САД и Европа, објави „Волстрит журнал“. Недвижен имот, јахти и уметнички дела – вкупниот износ веќе надминува 600 милиони долари. Кралското семејство го направи чекорот откако принцот и де факто – владетел, Мохамед бин Салман (36) ги прекина повеќето […]

    The post РЕСТРИКЦИИ: Саудиски принцови ги распродаваат имотите first appeared on TV21.mk.

    spot_img