More

    124 нови случаи на ковид-19

    Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 1.798 тестови, а  регистрирани се 124 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 67, Битола – 24, Прилеп – 8, Охрид – 5, Берово – 4, Тетово и Кичево – по 3, Куманово – 2, Кавадарци, Велес, Гостивар, […]

    The post 124 нови случаи на ковид-19 first appeared on TV21.mk.

    spot_img