More

    Ковачевски: ТАВ донесе нови бизнис вредности за развој на економијата

    Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски придружуван од заменик-претседателот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи, денеска се сретна со Серкан Каптан, генерален директор на ТАВ, Сани Шенер, заменик генерален директор и Метин Батак, генерален директор на ТАВ за Северна Македонија. Претставниците на ТАВ му го честитаа […]

    The post Ковачевски: ТАВ донесе нови бизнис вредности за развој на економијата first appeared on TV21.mk.

    spot_img