More

    WhatsApp има изненадување, но само за некои корисници

    Најновата бета верзија на WhatsApp ги открива плановите на Мета за функција која ќе овозможи една сметка да се користи на повеќе уреди во исто време. WhatsApp работи на функција која им овозможува на корисниците да користат иста сметка на повеќе паметни телефони, таблети, компјутери и така натаму. Според извештајот на WaBetaInfo, новиот екран од […]

    The post WhatsApp има изненадување, но само за некои корисници first appeared on TV21.mk.

    spot_img