22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Владата си направи Бајрам за 100-те дена „успешност“ – новинарите „аут“, министри си одговараа на прашања од портпароли

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во февруари во Македонската филхармонија се фалеше за 100-те дена и освоените градоначалнички места во 42 од 80 општини, додавајќи дека почнале 1.096 проекти. Но се тоа заврши во сенка откако речиси цело Скопје остана без струја. Два месеци подоцна, во МОБ наместо музичари, настапи Владата. Па се фалеше за […]

The post Владата си направи Бајрам за 100-те дена „успешност“ – новинарите „аут“, министри си одговараа на прашања од портпароли first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles