19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

По руската инвазија на Украина: 8.000 војници низ Европа, дел и во Македонија

Во нашата земја и регионот наскоро пристигнува огромна воена сила предводена од Британија. Според најавите на британската влада, НАТО сојузниците во деновиве што следат распоредуваат околу 8.000 војници на воени вежби низ Источна Европа вклучително и Македонија во знак на демонстрација на сила, по руската инвазија на Украина. Како што пренесуваат медиумите, повикувајќи се на […]

The post По руската инвазија на Украина: 8.000 војници низ Европа, дел и во Македонија first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles