More

    Променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд

    Променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, претежно во јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 11, а максималната ќе достигне од 16 до 22 степени. Во Скопје, променливо облачно со умерен до засилен северозападен […]

    The post Променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд first appeared on TV21.mk.

    spot_img