19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Руска офанзива на целиот фронт во Донбас – НАТО: Војната во Украина може да трае со години

Малиот град Барвенково во регионот Харков е силно погоден. Илјадници руски војници маршираат кон него. „Руската линија на фронтот е точно позади овој дел и во моментов таму се водат многу големи битки“, вели Алекс РОси. Многу од куќите во градот се уништени, а многу малку луѓе останаа. Последната бомба падна на централниот плоштад. „Голем […]

The post Руска офанзива на целиот фронт во Донбас – НАТО: Војната во Украина може да трае со години first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles