More

    Удар на гром предизвика пожар – изгоре стан во Велес

    Во силното невреме со дожд кое попладнево го зафати Велес, гром удри во зграда на ул.„Никола Карев” бр 3 наспроти ООУ „Васил Главинов”. Од громот се запали и изгоре стан во поткровје и покрај брзата интервенција на пожарникарите од ТППЕ од Велес. Станарите од станот што се запалил не биле дома и нема повредени лица. […]

    The post Удар на гром предизвика пожар – изгоре стан во Велес first appeared on TV21.mk.

    spot_img