22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

ЕК: Прекинот на испораката на гас за Бугарија и Полска е обид да се подели ЕУ

Во Брисел започна вонредниот состанок на министрите за енергетика од Евроблок Европската комисија смета дека прекинот на испораките на руски гас за Бугарија и Полска и барањето на Русија да плаќа природен гас во рубли се „обид за поделба на ЕУ“ и повикува на солидарност и единство во заедницата. Ова го изјави европскиот комесар за […]

The post ЕК: Прекинот на испораката на гас за Бугарија и Полска е обид да се подели ЕУ first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles